BURSA’DA TEKSTİL SEKTÖRÜNDE BİR AR-GE MERKEZİ DAHA

BURSA’DA TEKSTİL SEKTÖRÜNDE BİR AR-GE MERKEZİ DAHA

Harput Tekstil AR-Ge Merkezi Belgesini aldı
Harput Tekstil San. ve Tic. A.Ş.’ye  264. Ar-Ge Merkezi Belgesi verildi.
Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük entegre tekstil şirketlerinden biri olan Harput Tekstil, sektördeki liderlik vasfını ve yenilikçiliğini bir kez daha tescilledi. Harput Tekstil’in, 1999 yılından beri yürüttüğü Ar-Ge çalışmaları Ar-Ge Merkezi (Araştırma-Geliştirme Merkezi) çatısı altında; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylandı.

 

Harput Tekstil, Avrupa’nın en başarılı kurumlarının belirlendiği, European Business Awards (Avrupa İş Dünyası Ödülleri) 2015-2016’da Ulusal Şampiyon ünvanını elde etmişti. Harput Holding’in tekstil sektöründeki yatırımlarından, Endüstri 4.0 altyapısına uygun inşaa edilen Miranlı İplik’in açılışı geçtiğimiz Nisan ayında dönemin Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Fikri Işık tarafından gerçekleştirilmişti. Var olan tekstil yatırımlarını geliştirerek; Ar-Ge faaliyetlerini inovasyon kültürü ile sürdüren Harput Tekstil, ülkemizde katma değeri yüksek ürünler üretmek için önemli bir adım daha atmıştır.

 

Harput Tekstil’in temelleri 1980 yılında Bursa Gökçen Han’da atılmıştır. Birkaç dokuma tezgahı ile sektöre giren Harput Tekstil bugün sahip olduğu entegre tekstil üretimiyle, Holding’in amiral gemisidir. Ev tekstiline pamuklu ve fantezi kumaş dokumayla başlayan Harput Tekstil; ipliğin girişinden, iplik hazırlama ve dokumaya kadar birçok aşamayı kendi bünyesinde gerçekleştirmekte olup tekstil sektörünün lokomotifi konumundadır.

 

Harput Tekstil üretimine Bursa Organize Sanayi Bölgesi, Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi, Mustafakemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi ve Gökçeköy’de bulunan tesislerinde devam etmektedir.

E-BULLETIN SUBSCRIPTION

Subscribe Our E-Mail!

Subscribe our E-Mail bulletin and have information all the news about Harput Holding.