ANADOLU’NUN İSTİHDAM YILDIZI HARPUT TEKSTİL

ANADOLU’NUN İSTİHDAM YILDIZI HARPUT TEKSTİL

En çok istihdam sağlayan şirket ödülü Harput Tekstil’e

 

Harput Tekstil Anadolu’da faaliyet gösteren şirketler arasında 2016 yılında istihdamını en çok artıran şirket olarak ödüle layık görüldü. Harput Holding Yönetim Kurulu Başkanı Muhammed Etkeser istihdam seferberliğinin gündemde olduğu bu dönemde özellikle istihdama sağladıkları katkı ile ödüllendirilmiş olmaktan gurur duyduklarını söyledi.

 

Türk Ekonomi Bankası (TEB)  ile Ekonomist Dergisi işbirliğinde gerçekleştirilen 13’üncü “Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi Araştırması sonuçları, istihdama büyük katkı sağlayan şirketleri ortaya koydu. Harput Tekstil, bir önceki yıla göre istihdamda sağladığı yüzde 20 artış ile “istihdamını en çok artıran şirket” olarak T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’nün katıldığı törenle ödüllendirildi.  Bu önemli araştırmanın 13 yıldır Anadolu’daki ekonomik hayatın fotoğrafını çektiğini kaydeden Bakan Faruk Özlü, gelecek yıl özellikle istihdam kategorisinde yoğun bir yarış yaşanacağını vurgulayarak ödül alanları kutladı.

Harput Holding Yönetim Kurulu Başkanı Muhammed Etkeser istihdam seferberliğinin gündemde olduğu bu dönemde, özellikle istihdama sağladıkları katkı ile ödüllendirilmiş olmaktan ayrı bir gurur duyduklarını söyledi. Üretimin ve istihdamın kayıt altında olmasının önemine vurgu yapan Muhammed Etkeser , “Dünya ile rekabet edebilmemiz, hem devletimizin hem milletimizin kazanması için her türlü kayıt dışının denetim altına alınması şart. Bunun için yerel ve ulusal yöneticilerimizden ivedilikle destek istiyoruz. “ dedi.

 

Muhammed Etkeser “Organize sanayi bölgeleri dışında üretim yapan, kayıt dışı yabancı uyruklu eleman çalıştıran, arıtma kullanmayan, kömür yakan, yeraltı sularını bedava kullanan firmalar denetlense;  Balkan ülkelerinden gelen anti dampingli kumaşlar ve dikili mallar engellense; hammadde ithalatında haksız engellenmelerin önüne geçilse onbinler daha istihdam edebileceğiz. Ülkemiz varsa biz varız. Bu ülkede çalışmaya, kazandığımızı ve kazanacaklarımızı burada üretime dönüştürmeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

 

Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük entegre tekstil şirketlerinden biri olan Harput Tekstil Bursa Organize Sanayi Bölgesi, Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi, Mustafakemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi ve Gökçeköy’de bulunan tesislerinde üretimine devam etmektedir. Harput Tekstil’in 2016 yılı toplam satış rakamı 540 milyon TL olarak gerçekleşirken, istihdamı bir önceki yıla göre yüzde 20 oranında artış göstermiştir. 2015 Fortune500 listesinde 418.sırada yer alan şirket, RSM Avrupa İş Ödülleri 2015-2016 Ulusal Şampiyonudur. 40 kişinin istihdam edildiği Harput Tekstil Ar-Ge Merkezi ise 2016 yılında faaliyete geçmiştir.

E-BULLETIN SUBSCRIPTION

Subscribe Our E-Mail!

Subscribe our E-Mail bulletin and have information all the news about Harput Holding.