About Us

Harput Tekstil’in 1958 yılında Elazığ’da başlayan tekstil yolculuğu 1980 yılından itibaren Bursa’da devam etmektedir. Çok kısa süre içerisinde hızlı bir gelişim ivmesi yakalanmış ve ev tekstillerine yönelik iplik, dokuma, boya, baskı, brode ve konfeksiyon süreçlerinden oluşan entegre üretim konsepti uygulamaya konulmuştur. 

Harput Tekstil, Aylık 8 milyon metre üretim kapasitesiyle Avrupa’nın sayılı üreticileri arasındadır. Türk tekstil endüstrisinde üreticiler ve ihracatçılar arasında çok önemli bir rol üstlenen Harput Tekstil, ürünlerinin % 50’sini ağırlıklı olarak Avrasya ülkeleri, Avrupa, ABD, Orta Doğu ve Asya ülkelerine ihraç etmektedir. Ev tekstili branşında Miranda markası altında sunulan başlıca ürünler; çarşaflık kumaş, perdelik kumaş, hazır perdeler, hazır duş perdeleri ve stor perdelik kumaşlardır.

Belirlediği ilkelere kuruluşundan bugüne kadar sadık kalması sayesinde; hem kendi ülkemizde hem de dünyadaki pek çok ülkede Harput Tekstil’in tekstil ürünleri tercih edilmektedir. Yatırımlar yapmak ve istihdam sağlamak suretiyle ülkemizin ekonomisine katkıda bulunan Harput Tekstil; ayrıca ülkenin lider ihracatçı şirket gruplarından biri olduğunun bilinci ile yatırımlarını arttırmaya devam etmektedir.

Makine parkı ve işletme sahasıyla Avrupa’nın sayılı üreticileri arasında yer almasının yanı sıra; teknoloji, kalite ve Ar-ge yatırımlarıyla sektörde kendine haklı bir yer edinen Harput Tekstil, dünyadaki teknoloji ve gelişmeleri yakından takip ederek kendini sürekli yenilemekte ve kalite standartlarını sürekli yükseltmektedir. 

E-BULLETIN SUBSCRIPTION

Subscribe Our E-Mail!

Subscribe our E-Mail bulletin and have information all the news about Harput Holding.